Pies też człowiek i przysmaki lubi.

Podstawą żywienia każdego czworonoga jest dobra karma, jednak czasami warto urozmaicić dietę naszego pupila różnorodnymi przysmakami dla psów. My także lubimy przecież urozmaiconą dietę i lubimy nagradzać się różnorodnymi pysznościami w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli na przykład uda nam się coś dobrze wykonać nagradzamy się tabliczką czekolady, to czemu nie mielibyśmy podobnie traktować naszego psa?

Dobre w wieku szczenięcym, z rozwagą.

Różne przysmaki dla psów są szczególnie często wykorzystywane w wieku szczenięcym, gdy uczymy naszego pupila zasad zachowania, nawyków i komend, a ciasteczka i smakołyki służą jako nagroda za dobrze wykonane polecenie, czy też motywacja. W wieku szczenięcym nie wolno jednak przesadzać z nadmiernym nagradzaniem i zbyt częstym kupowaniem smakołyków, by nie przyzwyczaić naszego psa do tak luksusowej diety.

Jakie przysmaki?

Dorosłe psy traktują smakołyki jako urozmaicenie diety, czy też specjalną nagrodę. Mamy także różne przysmaki, które działają zdrowotnie na psy, na przykład na stan ich uzębienia, na otyłość, czy inne aspekty. W sklepach zoologicznych mamy dostęp do bardzo różnorodnych produktów. Są to ciasteczka, chrupki, kostki, gryzaczki, kiełbaski, mięsne kąski i różne inne przysmaki.

Naturalne = zdrowe

Ważne by były one naturalne, pachnące, smaczne, a także kolorowe. Takie małe przekąski to prawdziwa frajda dla naszego psa, a także zdrowe urozmaicenie jego diety. Starajmy się wybierać zdrowe przysmaki, wykonane z naturalnych składników. Dlatego warto sprawdzać skład takich przekąsek, nawet jeśli są sprzedawane na sztuki. W razie wątpliwości zapytajmy sprzedawcę w sklepie zoologicznym, a na pewno doradzi nam coś ciekawego.

Pamiętaj, pies Cię polubi bardziej, jeśli wzbogacisz jego codzienne menu.

Pamiętajmy, że różne przysmaki dla psów znajdują się również bezpośrednio w naszej lodówce i mogą to być szynka, żółty ser, a nawet jakieś warzywo czy jogurt. Każdy pies jest inny i inne produkty będą mu smakować. Jedno jest pewne – psy tak jak ludzie kochają urozmaicenia i dobre jedzenie, dlatego warto czasem sprezentować naszemu pupilowi jakieś wyjątkowe, smakowite przysmaki dla psów.