Jednym z nielicznych państw w Europie, w jakim występuje lewostronny ruch, jest Wielka Brytania. Czasami znacznie to utrudnia kierowanie turystom przybywającym z innych krajów, zwłaszcza jeżeli ktoś porusza się własnym samochodem. Miesiąc nie stanowi problemu, lecz kiedy ktoś będzie miał w planach zakupić auto i więcej jeździć po Anglii, to pomyśleć powinien nad zrobieniem odpowiedniego kursu. Na pewno tego typu kurs może być potrzebny dla wielu osób chcących poruszać się tam własnym autem.

Co najważniejsze może pozwolić na nauczenie poruszania lewą stroną ulic, lecz również zapewni odpowiednią wiedzę o zasadach i przepisach drogowego ruchu. W związku z tym że w ostatnim czasie na wyspach żyje wielu rodaków, to niektóre firmy oferują najróżniejsze szkolenia i kursy przeprowadzane w ojczystym języku. Również to dotyczy szkoleń na uprawnienia do kierowania samochodami, starczy w wyszukiwarce podać słowa prawo jazdy UK czy nauka jazdy UK i po chwili można będzie znaleźć sporo takich. Szkolenie realizowane w języku polskim może dać kursantom spokój i brak stresu, przez co będą mogli się oni skupić na poznawaniu przepisów i prowadzeniu auta, a nie próbie zrozumienia obcojęzycznego prowadzącego. Po skończeniu szkoleń i egzaminie końcowym można zastanowić się nad własnym autem.

Analogicznie, jak w sąsiednich państwach, podczas jego zakupu trzeba będzie załatwić kilka spraw, w tym wymagane ubezpieczenie auta UK. Nie warto zaniedbać tego, bo kary finansowe za niedopełnienie tego obowiązku mogą być rzeczywiście duże, a gdy zdarzy się jakiś wypadek to konsekwencje mogą być bardzo przykre.