Dużej ilości maluchów, ale także tym bardziej starszym jest potrzebna pomoc w nauce. Niekiedy już niewielkie uwagi znającej się na tym osoby sprawić mogą, że dziecko będzie znacznie inaczej widzieć uczenie się oraz wykorzystywanie i zdobywanie swojej wiedzy. Dodatkowe szkolne lekcje albo udział w korepetycjach okazać się mogą rzeczywiście dobrą decyzją, szczególnie gdy ucznia będzie czekać na przykład egzamin.

Na podstawie wyniku jego, czasami w życiu naszym może zapaść decyzja co do dalszych losów ucznia. Większość z nas musi również podjąć istotną decyzję którą jest wybranie najlepszej edukacyjnej placówki dla swojego dziecka. Na początku jest to żłobek albo przedszkole, które będzie początkowym etapem zdobywania wiedzy, a dalej nadchodzi czas na następne szkoły. W tego typu sytuacjach spora grupa rodziców, szukając odpowiedniej szkoły, rozpoczyna szukanie w internecie opinii w temacie kolejnych z nich. Wprowadzają oni w internetową wyszukiwarkę przykładowo hasła takie jak przedszkole słoneczko Wrocław i już po chwili dowiadują się dużo w tym temacie. Tak naprawdę tak robią nie tylko dorośli, lecz także uczniowie szkół średnich stojący przed ciężkim wyborem wyższej szkoły. W związku z tym że szkół wyższych jest całkiem sporo i mają one zróżnicowaną renomę, to przed końcowym wyborem trzeba sprawdzić wszystkie zalety i wady każdej z nich.

Ucząc się w stolicy można przykładowo podać hasło Uniwersytet Warszawski, bo tym sposobem dowiedzieć się można rzeczywiście sporo o tej uczelni. Ważne są tu tak wypowiedzi obecnych studentów, ale także tych, którzy naukę już zakończyli. Przez to możemy się dowiedzieć, czy będzie się nam studiować dobrze, lecz również czy będziemy mogli znaleźć później dobre zajęcie.