Większość z nas bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, w jaki sposób prezentuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Przeważnie naprawdę ciężko jest wyszukać odpowiednią pracę. Sporo profesji zalicza się do zanikających, przez co ludzie wykształceni w takim charakterze, a dodatkowo posiadające doświadczenie mają małe szanse na nową pracę w obecnym zawodzie. Z tego też powodu mają oni do wyboru albo przekwalifikowanie się lub emigracja zarobkowa.

Sporo osób z uwagi na swój wiek, nie chce się uczyć innej profesji, w jakim mieliby szansę pracować. Z tego też powodu decydują się oni na emigrację zarobkową. Problem w tym, że takim sposobem polska może stracić dobrą kadrę, jeżeli jednak nie można w kraju godnie żyć, to wiele z tych osób nie będzie miało innej możliwości. Dawniej bardzo popularny był pobyt w Irlandii, zwłaszcza w medycznych zawodach, które były tam doceniane, a praca ich właściwie wynagradzane. Wypłaty na takiej samej posadzie okazują się nawet kilkukrotnie większe u sąsiadów niż w naszej ojczyźnie. Jest to główny motyw pracowników, którzy na kilka lat będą się decydować na wyjazd z naszej ojczyzny. Teraz posada dla naszych rodaków jest do znalezienia w Holandii. W tym kraju cenią zwłaszcza fizyczną pracę pracowników z Polski. Z tego też powodu rośnie zaciekawienie wyjazdami sezonowymi właśnie do Holandii. Przewozy do Holandii raczej nie narzekają na brak wolnych miejsc.

Czasami wyjazd musi się zająć sporo przed wyjazdem, i przeważnie nie zdarza się, aby bus do Holandii ruszył w drogę bez kompletu osób. Tak w podróż do Holandii jak i w powrotną trasę są wypełnione rodakami, albo zawożąc ich do pracodawcy, lub powracających do rodzin na kilka dni wolnego.