Sporo uczelnianych kierunków, których się podejmują studenci, może postawić rzeczywiście poważne zadania. W szczególności na ich końcu, gdy będzie trzeba obronić dyplomową pracę. Pisanie prac to dla większości studentów duża trudność. Przecież praca ma pokazać wiedzę i umiejętności studenta. Magisterskie prace często będą wymagać także przeprowadzonych indywidualnie doświadczeń i badań, co w dla humanistycznych kierunków może być niełatwym tematem.

Naukowe publikacje z dziedzin tego typu jak psychologia czy socjologia już w znacznym stopniu temat wyczerpały. Z tego też powodu trudno wyszukać tematykę, którą będzie można zaprezentować na przykładzie zrobionych badań. Jeżeli znajdziemy już temat to może być kłopot z jego należytym opisaniem. Nawet w internecie zauważymy, że studenci miewają z tym problemy. Podając w wyszukiwarce internetowej hasło pisanie prac psychologia albo pisanie prac socjologia dostajemy odnośniki, kierujące internautów na dane internetowe strony gdzie dyplomanci rozwiązują swoje problemy z pisaniem prac dyplomowych. Lecz używając tych samych fraz w wyszukiwarkach można również wyszukać osoby, które będą mogły pomóc nam w tym.

Naukowcy którzy się specjalizują w tego typu tematach chętnie pomagają w pisaniu przy wykorzystaniu internetu, lub decydują się na napisanie pracy magisterskiej za odpłatnością. Mimo że wszyscy wiedzą, że dyplomowe prace powinno się pisać samemu, to czasami wsparcie podczas ich pisania okazać się może nieocenione.