Świat dookoła nas przynosi dużo różnych problemów. Wielu ludzi żyje w szybkim tempie, bez przerwy wywiera się na nich oczekiwania i presję. Wielu ludzi w którymś momencie wszystko to zaczyna przerastać, i pojawiają się u nich kłopoty z psychiką.

Lęki, depresje i nerwice to jedynie wybrane problemy, jakie zaczynają dotykać powiększającą się część naszego społeczeństwa. Czasem choroby takie diagnozuje się nawet u paroletnich dzieci, wobec których dorośli mają za dużo oczekiwań. Czasem niestety nawarstwia się to tak wszystko, że bez wsparcia psychologa trudno się obejść. Wielu ludziom trudno przełamać się na samą myśl o psychologu, uważając to za coś wstydliwego, a nie za możliwość pozbycia się problemów i kłopotów. Jednak rosnąca liczba chorych którzy mają tego typu kłopoty porzuca obawy przed lekarzem, i zaczynają oni szukać wsparcia u psychologów. Najistotniejsze to odważyć się na pierwszą wizytę, a kiedy już się rozpocznie leczenie, to jest sporo szans na pozbycie się problemów.

Już w czasie pierwszej wizyty doświadczony psycholog Tychy potrafi zdiagnozować, jaki mamy problem i zaproponuje drogę leczenia. Kiedy chory będzie chciał wrócić do normalnego funkcjonowania, to musi takie leczenie rozpocząć.