Postęp w medycynie i kosmetyce sprawia, że każdy z nas ma dziś szansę na korzystanie z profesjonalnych i innowacyjnych produktów do pielęgnacji skóry. Takie nowości cieszą się sporym zainteresowaniem, nie zmienia to jednak faktu, iż kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach wciąż mogą się pochwalić szerokim gronem sympatyków.

Jakie składniki w takich naturalnych preparatach cieszą się szczególną popularnością? W ostatnich latach wielkie uznanie zdobyły oleje ziołowe, które są źródłem wielu ważnych dla skóry składników odżywczych. Z jakich względów warto po nie sięgać?

Oleje ziołowe to szeroka grupa naturalnych substancji, dzięki którym zwykłe kremy i balsamy stają się cudownymi lekami na wiele problemów dermatologicznych. Dlaczego warto po nie sięgać? Bo olejki pozyskane z ziół i roślin kosmetycznych mogą nam w bezpieczny i naturalny sposób pomagać w walce z wieloma problemami. Doskonałym przykładem może się tu okazać olejek z aloesu, będący jednym z najlepszych środków nawilżających i łagodzących podrażnienia. Kosmetyki z takim olejkiem są jednocześnie świetną ochroną przed wolnymi rodnikami, które mogą przyspieszyć proces starzenia się skóry.

Niezwykłymi właściwościami może nas też zaskoczyć olejek pozyskany z jagód goi – owoców, z których mogą powstawać niezwykle skuteczne kosmetyki nawilżające. W pielęgnacji cery dojrzałej doskonale mogą się sprawdzić kosmetyki wzbogacone olejkiem z młodego jęczmienia, z kolei wsparciem dla skóry popękanej i zniszczonej stać się mogą te kosmetyki, w których zastosowany został olejek z nagietka lekarskiego. Oleje ziołowe mogą się też doskonale sprawdzić w chwili, gdy głównym problemem są pękające naczynka. W takim przypadku rewelacyjnymi lekami okażą się preparaty zawierające olej z kasztanowca lub te, w których wykorzystany został olejek z arniki.