Corocznie w Polsce zdarza się bardzo dużo wypadków, w jakich dużo ludzi może stracić zdrowie lub życie. Lecz sporo osób, które bardziej lub mniej były ranne w jakimś wypadku nie wie, iż ma możliwość za utracone zdrowie dostać odszkodowanie. Polisa OC winowajcy zapewnia także odszkodowanie, ale ubezpieczyciele z zasady nie mają chęci do ich wypłacania. Z pewnością nie będą robić tego dobrowolnie, przeważnie wymagane jest dostarczenie podania ze skompletowaną dokumentacją, jaki będzie przez ubezpieczyciela rozpatrzony. Wymaganą dokumentację złożyć można samodzielnie, lecz potrzeba do tego zarówno dużej ilości wolnego, ale także sporej wiedzy w prawie.

Niedopilnowanie szczegółów spowodować może albo brak wypłacenia zadośćuczynienia, lub spore obcięcie jego kwoty. Z tego powodu że mało poszkodowanych będzie mogła temu podołać, zwłaszcza że przeważnie powinny się dodatkowo skoncentrować na rehabilitacji, to najkorzystniej to przekazać jednej z dużej ilości funkcjonujących w każdym mieście firm które się specjalizują w takich sprawach. Profesjonalni pracownicy wiedzą doskonale, jakiego rodzaju papiery zebrać, w jaki sposób je opracować i jak zrealizować wszystko, aby dostać wysokie odszkodowanie. Z tego powodu że przeważnie dochód firm tego typu zależy od kwoty odszkodowania, to wszystkim z nich będzie zależeć na tym, aby dostać odpowiednią sumę.

Wygrywają na tym firmy, ponieważ mają zarobek, lecz wygrywają także poszkodowani, którym zdobyte kwoty często są ogromnie konieczne do normalnego funkcjonowania.