Obecna moda pokazuje szczupłe, zdrowe, bez zbędnych kilogramów sylwetki. Sporo pań pragnie mieć wygląd modelki, a dla realizacji tego celu mogą bardzo dużo zdziałać i jeszcze więcej zapłacić. Piją przeróżne substancje i wypróbowują kolejne diety, nie mając świadomości, jakimi konsekwencjami może to dla zdrowia ich zagrażać. Należyte żywienie jest niezwykle istotne, może to powiedzieć każdy bez wyjątku dietetyk, jakiego zapytamy się o to.

Najistotniejsze bywa należyte zestawienie posiłków, w taki sposób aby zapewnić ciału to wszystko, czego potrzebuje, eliminując przy tym składniki prowadzące do zbędnych kilogramów. Nie możemy pozbywać się z posiłków soli mineralnych i witamin, ponieważ w większym przedziale czasowym może to być powodem bardziej groźne konsekwencje, aniżeli parę kilogramów więcej. Lecz dużo kobiet całkowicie nie interesuje się tym, bez namysłu przeskakując z diety na dietę. Nie popierają tego wizytą u lekarza, kobiety również będą się kierować albo sugestiami koleżanek i znajomych, jakie także osoby od diet nigdy nie widziały, lub artykułami w kobiecych pismach i na stronach internetowych. Lecz oba te źródła nie są wiarygodne, a bezkrytyczne używanie tego, co można w nich znaleźć stać się może źródłem problemów.

Niestety większość z takich specyfików i diet w zasadzie nie było sprawdzonych, a jedynym ich celem było wyciągnięcie gotówki od zrozpaczonych pań. Z tego też powodu najkorzystniej, jeżeli panie takie, które pragną stracić parę zbędnych fałdek, będą chciały odwiedzić centrum dietetyczne, w którym otrzymają rzetelną poradę w temacie żywienia i wspólnie z lekarzem zrobią postępy w odchudzaniu.