Jesienną porą warto mieć w szafie trochę grubsze buty, aby pojawiające się ochłodzenia w ciągu wieczora lub dnia nie dawały się nam we znaki. Także deszcz, a niekiedy nawet i śnieg nie będą sprzyjać ubieraniu lekkich butów. To jednak nie jest powodem żeby zupełnie zrezygnować z wyjściowych kreacji. Przecież są momenty kiedy będziemy potrzebować lub zwyczajnie będziemy chcieć wyglądać modnie i czuć się kobieco. Z pomocą mogą nam przyjść wówczas właściwe typy obuwia, rewelacyjne na jesienną pogodę.

Najlepiej w tym okresie nadawać się będą botki i damskie trzewiki. Trzewiki damskie to obuwnicza klasyka od dawna obecna w obuwniczej modzie. Damskie trzewiki przeważnie mają niezbyt wysokie, raczej grubsze obcasy, mieć mogą trochę wyższą cholewkę, ale przeważnie będą sięgać co najwyżej do kostki. Damskie trzewiki to buty zakładane do codziennych ubrań. Można ubierać je do luźnych spodni, do dżinsów, albo też do długiej spódnicy. W przypadku bardziej eleganckich kreacji znacznie lepiej będą się sprawdzać jednak botki. Te buty tym odróżniają się od trzewików, że przeważnie posiadają wysoki obcas, niekiedy są to szpilki. Mogą być na zamek albo sznurowane, lecz są też botki wsuwane.

Dodać trzeba, że botki ubrane do sukienki znacznie mogą skrócić nogę, więc nie jest to ubiór odpowiedni dla każdej pani. Lecz są to buty bardzo eleganckie i panie bardzo lubią w nich chodzić. Zapewne z tego powodu niedawno zaczęły być sprzedawane botki letnie, czyli model na upalne dni. Letnie botki to także dość ciekawy model obuwia, zrobione jednak z cieńszych tkanin, często wycięte w niektórych miejscach, aby zagwarantować nogom przewiewność.