Bawaria to jedna z najciekawszych krain na terenie Niemiec, a jej zabytki cieszą się coraz większą popularnością. Niejedno polskie biuro podróży stara się wykorzystać modę na wycieczki po tym regionie, a efektem takich starań jest coraz ciekawsza oferta wyjazdów turystycznych do Niemiec. Zwiedzanie niemieckich miast to ciekawe doświadczenie dla każdego miłośnika historii i pięknej architektury.

Gdzie szukać najciekawszych atrakcji? Wśród tych ośrodków miejskich, którymi może nas oczarować Bawaria, na szczególne wyróżnienie zasługuje Norymberga. To duże miasto dla każdego z nas może się okazać wspaniałym celem wycieczki. Dlaczego? Bo Norymberga to miejsce ważne z punktu widzenia historii, to jednocześnie ważny ośrodek kultury i sztuki. Każde biuro podróży, które organizuje wycieczki do tego miasta, może nam też wymienić ogromną ilość zabytków i atrakcji turystycznych, które czekają na terenie tego miasta.

Norymberga może się zatem pochwalić ciekawym Muzeum Zabawek, którego zwiedzenie sprawia wiele radości i małym, i dużym turystom. W mieście tym czeka również kilka bezcennych zabytków architektury sakralnej, w których można się spotkać z dziełami Wita Stwosza – artysty, który Polakom jest znany doskonale. Norymberga może też oczarować każdego miłośnika średniowiecza, gdyż to właśnie z tego okresu zachowało się tu największej wspaniałych zabytków. Warto przyjrzeć się dawnym murom obronnym, które zaliczają się do najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części Niemiec. Zachwycić może też zamek burgrabiego – piękna budowla, która zachwyca turystów zakochanych w historii. Unikalną perełką architektury sakralnej jest z kolei kościół NMP z XIV wieku, znany z tak ciekawego zabytku, jakim jest słynny Ołtarz Tucherów. W czasie wycieczki po mieście warto też zwiedzić kościół św. Wawrzyńca – zabytek z XIII wieku, znany z pięknych rzeźb. Norymberga może się też pochwalić gotycką Piękną Studnią oraz rynkiem, wokół którego skupiło się wiele wspaniałych zabytków.