Mycie rąk wydaje się czynnością tak banalną, że wiele osób nie zwraca na nią szczególnej uwagi. Tymczasem po umyciu rąk mydłem często na umywalce czy wannie pozostają nieestetyczne ślady, które po jakimś czasie trudno jest usunąć. Poza tym w miejscach publicznych stosowanie zwykłego mydła nie zdaje egzaminu, podobnie zresztą jak zwykłych dozowników. W pomieszczeniach, w których konieczne jest zachowanie ścisłej higieny zdecydowanie najlepiej sprawdzają się dozowniki do mydła ramienne. Są one nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim nie wymagają obsługi rękoma, dzięki czemu zapewniają maksymalną higienę.

Nowoczesne dozowniki można uzupełniać mydłem lub płynem dezynfekującym. Specjalna konstrukcja zapobiega skapywaniu i ułatwia utrzymanie czystości. W niektórych modelach można nawet regulować ilość dozowanego płynu. Jakie dozowniki można znaleźć w sprzedaży?

Modele dozowników ramiennych

Profesjonalne dozowniki do mydła ramienne to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu lekarskiego, dentystycznego, salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego oraz innych miejsc, w których niezwykle ważne jest zachowanie maksymalnej higieny. Tego rodzaju urządzenia są proste w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych dozowniki można łatwo napełniać zarówno z kanistra, jak i za pomocą specjalnych wkładów. Nie można też zapomnieć o tym, że nowoczesne dozowniki do mydła ramienne są wykonane z materiałów wysokiej jakości, które gwarantują długą żywotność. Kolejną ważną kwestią jest również estetyczny wygląd, który ma szczególne znaczenie w miejscach publicznych. Jaki dozownik wybrać?

Spośród wielu dostępnych na rynku modeli, warto zwrócić uwagę na te, które można napełnić zarówno mydłem, jak i środkiem dezynfekcyjnym. Są one wyposażone w zbiornik wielokrotnego napełniania o pojemności od 0,5l do 1l. Im większy zbiornik tym rzadziej trzeba go uzupełniać, a dzięki specjalnemu wizjerowi, można łatwo sprawdzić, ile płynu pozostało w dozowniku. Tego rodzaju dozowniki do mydła ramienne sprawdzają się nie tylko w gabinetach lekarskich czy zabiegowych, ale także w zakładach produkujących lub przetwarzających żywność.

Bardzo pomysłowym rozwiązaniem są dozowniki łokciowe z tacką. Są to wygodne w użytkowaniu pojemniki wyposażone w dźwignię wykonaną z tworzywa sztucznego. Jest ona na tyle szeroka, że preparat można w łatwy sposób zaaplikować. Urządzenie to w precyzyjny sposób podaje mydło lub środki odkażające, a dzięki znajdującej się w dolnej części tacce zapewniona jest ochrona przed kapaniem i rozchlapywaniem płynu. Dozowniki te mają szerokie okienko kontrolne, przez które dokładnie widać, ile płynu zostało zużyte. Ponadto w tego typu modelach istnieje możliwość regulowania dozy mydła lub środku dezynfekującego. Tackę można oczywiście zdemontować, jeśli nie jest potrzebna.

Jak więc widać wybór dozowników ramiennych jest naprawdę spory, dlatego bez problemu znaleźć można taki, który będzie pasował do danego wnętrza. Planując zakup takiego urządzenia, warto skorzystać z oferty sklepów internetowych.

Dozowniki do mydła ramienne do obejrzenia w sklepie Higieniczny.pl.