Nie jesteś przekonany do biegania? Świetnie się składa. Mamy coś, dzięki czemu na pewno zmienisz zdanie. Przed Tobą … 10 powodów, dla których warto zacząć biegać.

1. Recepta na problemy ze zdrowiem
Każdy z nas boryka się z różnymi dolegliwościami – czy to częste bóle głowy, bolesne miesiączki, wahania nastroju. Bieganie jest potężną bronią w walce z nimi. Kiedy zaczniesz biegać, zobaczysz, że już po kilku tygodniach Twoje samopoczucie diametralnie się zmieni.

2. Już nigdy nie ucieknie Ci autobus
Czy znasz to uczucie, kiedy spod nosa ucieka Ci tramwaj lub autobus, bo nie zdążyłeś na niego dobiec? Tak, my też znamy. Ale prostym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu regularne bieganie. Dzięki temu bez trudu uda nam się dobiegnąć na uciekający z przystanku autobus.

3. Lepsza kondycja
Regularne treningi na pewno poprawią Twoją kondycję, wzmocnią wydolność i siłę. Dzięki temu wejście po schodach na 4. piętro nie będzie stanowiło już problemu.

4. Kilka kilogramów mniej na wadze
Jeżeli właśnie jesteś w trakcie zrzucania zbędnych kilogramów to świetnie się składa. Bieganie i odchudzanie idą ze sobą w parze. Jeżeli będziesz regularnie uprawiać ten sport to możesz być pewny, że niedługo na wadze pojawią się pierwsze efekty.

5. Poznawanie okolicy
Wychodząc na treningi będziesz miał okazję lepiej poznać okolicę, w której mieszkasz. Być może odkryjesz miejsca, których do tej pory nie znałeś? Spróbuj już dziś i sam się przekonaj!

6. Fantastyczne samopoczucie
Regularne treningi sprawią, że będziesz czuł się po prostu lepiej – będziesz dotleniony, usatysfakcjonowany, a męczące Cię dolegliwości po jakimś czasie same znikną.

7. Problemy same się rozwiązują
Bieganie posiada magiczną moc rozwiązywania problemów. A właściwie nie jest to magia tylko efekt podwyższenia poziomu endorfin. Dzięki temu jesteś w stanie myśleć bardziej pozytywnie, co przekłada się na większą kreatywność w rozwiązywanie trapiących Cię problemów.

8. Nowe znajomości
Biegacze stanowią dość dużą grupę społeczną. Dzięki bieganiu możesz poznać innych biegaczy, wśród których może znajduje się Twój przyszły przyjaciel lub druga połówka.

9. Będziesz lepszy w łóżku
Wiele badań potwierdza fakt, iż biegacze mają dużo większą sprawność seksualną niż osoby nieuprawiające tego sportu. Nie wierzysz? Sam spróbuj!

10. Satysfakcja
To błogie uczucie kiedy dobiegasz do domu po skończonym i udanym treningu jest nie do zastąpienia. Spróbuj już dziś, a na pewno się w nim zakochasz.